SeneCura SeniorCentrum Humpolec

Novinky

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby - 21. září

21. 9. 2022 | Centrála

Podle Státního zdravotního ústavu bude v roce 2050 v Česku přes 280.000 lidí s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Světový den Alzheimerovy choroby, který připadá každoročně na 21. 9., pomáhá zvýšit povědomí o této nemoci. Jak tuto nemoc rozpoznat? A co dělat v případě, že na ni máte například u osoby v rodině podezření?

Výroba andělů v SeniorCentru Humpolec

21. 9. 2022 | Humpolec

V dnešní době je určitě moc pěkné mít svého anděla, který nás bude chránit, dohlížet na nás a dělat nám radost i společnost. Rozhodli jsme si proto svého anděla namalovat.

Cvičení jemné motoriky s klienty SeniorCentra Humpolec

21. 9. 2022 | Humpolec

Určitě není na škodu si procvičovat jejich jemnou motoriku. A co k tomu využít? Korálky jsou výborný způsob, jak ruce procvičit a zároveň si udělat radost.

Relaxační aktivity v SeniorCentru Humpolec

21. 9. 2022 | Humpolec

Nezapomínáme ani na chvíle relaxu, takže využíváme terapie světlem - snoezelen, vyšli jsme si s klienty na procházku a vrhli jsme se také na zahradničení.

Canisterapie v SeniorCentru Humpolec

21. 9. 2022 | Humpolec

V minulém týdnu nás po dlouhé době navštívil náš čtyřnohý canisterapeutický kamarád Indi, který si s sebou přivedl malého kamaráda Falca.

Opékání špekáčků v SeniorCentru Humpolec

20. 9. 2022 | Humpolec

Abychom si hezkého počasí a čerstvého vzduchu s klienty našeho SeniorCentra Humpolec ještě užili a zároveň si udělali radost, rozhodli jsme se, že si opečeme špekáčky na ohýnku a poslechneme k tomu pěknou hudbu.

Vystoupení klientů na slavnostním otevření domova

9. 9. 2022 | Humpolec

Náš pěvecký sbor složený ze šikovných klientů secvičil  několik písní s pomponovým doprovodem a sklidil velký ohlas.

Aktuální informace k návštěvám

5. 9. 2022 | Humpolec

Návštěvy klientů v SeniorCentru Humpolec jsou od 6. září opět povoleny.

Ochutnávka kvetoucích čajů v SeniorCentru Humpolec

2. 9. 2022 | Humpolec

Jelikož většina z nás pije ráda kávu či čaj, udělali jsme si v SeniorCentru Humpolec odpolední posezení u kávy s ochutnávkou kvetoucích čajů.

Přípravy klientů na Den otevřených dveří

2. 9. 2022 | Humpolec

V našem SeniorCentru Humpolec proběhl na konci srpna den otevřených dveří a slavnostní otevření našeho SeniorCentra. Naši klienti se na něj samozřejmě nezapomněli přichystat a pomáhali s přípravami.

Brazilský týden v SeniorCentru Humpolec

31. 8. 2022 | Humpolec

Minulý týden se nesl v duchu Brazílie. Domov jsme si vyzdobili, klienti si s nadšením vyrobili barevné masky, na přání se líčilo v brazilském duchu a kuchařské menu se neslo v brazilském stylu.

První PPP projekt v sociální oblasti: V Humpolci slavnostně otevřeli nový domov pro seniory

30. 8. 2022 | Centrála

Skupina SeneCura oficiálně otevřela svůj v pořadí 17. domov pro seniory v České republice a 3. v kraji Vysočina. V Humpolci vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru. Slavnostního otevření se zúčastnili jak zástupci vedení společnosti, tak kraje a místní samosprávy.

Návštěva koňských závodů Zlatá podkova

28. 8. 2022 | Humpolec

Rok se s rokem sešel a v našem městě se opět konají třídenní závody koní zvané ZLATÁ PODKOVA. A tak jsme se je na místním závodišti u rybníku Hadina rozhodli s klienty navštívit.

Oblíbené činnosti klientů SeniorCentra Humpolec

27. 8. 2022 | Humpolec

V SeniorCentru Humpolec se poctivě staráme o naše morčátka. Pustili jsme se také do plení záhonu naší nově vznikající zahrádky. Kromě toho také proběhl všemi oblíbený bazárek.

1 2 7 8